Oficiálne stránky organizácie LARPov v Čechách a na Slovensku
Výzbroj

Zóna je nebezpečné území nikoho plné radiace, anomálií, zombií a dalších mutantů, banditů a jediný zákon, který tam platí je zákon silnějšího. Proto se vám přecenění vaší palebné síly může velmi zle nevyplatit.

Zóna je zkrátka opravdu nebezpečné místo a na nepřipravené tam čeká jediné – smrt a zapomnění.
I přesto, že se najdou stalkeři, kteří preferují nenápadnost před máchání velkým kvérem a v klidu si projdou celou hrou se svým startovním manuálem, je jasné, že silnější pes mrdá a automat s plným zásobníkem vám může ušetřit spoustu trápení.

 

Zdroj: www.makovicka.net

Kategorie zbraní

Kontaktní: tedy všechny nože, mačety, sekery, pálky a podobně. Tyto zbraně slouží primárně na doražení protivníka, rychlý tichý výpad ze zálohy a na likvidování zombií a mutantů.

Manuální: Všechny zbraně, které je potřeba po každém výstřelu natáhnout. Do této kategorie spadá i manuální pistole, na kterou budete mít nárok po celou hru. Mimo tu sem patří také brokovnice, odstřelovačky, většinou pružinové nebo plynové. Jakoukoliv další manuální zbraň kromě startovního manuálu, kterou chcete používat, je potřeba zakoupit za herní měnu a tato zbraň je zcizitelná.

Poloautomatické: Poloautomatické zbraně jsou ty, které není nutné po každém výstřelu natahovat, ale umožňují pouze střelbu jednotlivými ranami.

Automatické: Všechny zbraně, které umožňují střílet dávkou.

Ostatní: granátomety, minomety, bazuky, odpalovače raket… Ceny smluvní a individuální.

Úsťová rychlost

V rámci registrace je každý hráč povinen podrobit všechny své zbraně, které plánuje ve hře používat, měření úsťové rychlosti. Úsťová rychlost je důležitým faktorem při stanovení ceny pro nákup zbraně u obchodníků a překupníků. Zbraně jsou po měření viditelně označeny speciálním značením, jehož barva určuje, do jaké skupiny úsťových rychlostí zbraň spadá.

 

Zdroj: www.makovicka.net

Ceny

Podle barvy pásky a typu zbraně vám obchodník určí cenu. Ceny se v průběhu hry mohou měnit v závislosti na dostupnosti různých typů zbraní nebo na prodávajícím. Některé typy zbraní nemusí být v danou chvíli třeba vůbec dostupné a některé mohou být komplikované na shánění, protože je budou mít pouze někteří lidé. V zásadě se ale ceny pohybují od pár stovek, které dáte za nejslabší manuální pistole s úsťovou rychlostí kolem 70 m/s, až po nejdražší automaty, u kterých se může cena vyšplhat i na 40 000 Zarjadů.

 

Zdroj: www.makovicka.net

Doklad o vlastnictví

Na každou zbraň krom startovního manuálu, kterou chcete vnést do hry potřebujete herní glejt zbraně. Ať už se k této malé kartičce dostanete jakkoli, je důležité si zkontrolovat, že logo a barva odpovídá specifikacím vaší zbraně. Kartičku si můžete označit lihovou fixou do matice svým vlastním unikátním vzorem. Tím také zjistíte, jestli si kartičku neoznačil již někdo před vámi a jestli tedy zbraň nebyla již v minulosti používána a pak odcizena (třeba velkému plešatému původnímu majiteli, který vás vezme po hlavě flaškou vodky).

Bez herního dokladu o vlastnictví zbraně – glejtu – zbraň herně neexistuje a je proti pravidlům takovéto zbraně ve hře jakkoli používat. Pokud o glejt zbraně jakýokoliv způsobem přijdete, herně jste přišli o svou zbraň.