Oficiálne stránky organizácie LARPov v Čechách a na Slovensku
stalker_small
Vybavení

Co s sebou do Zóny?

Kostým. Ať už jedete za stalkera, vojáka, vědce nebo mutanta, bez kostýmu nebude nikdo vpuštěný do hry. Náš larp se snaží o co největší atmosféričnost, tedy na kostýmu byste si měli dát záležet. Tápáte-li, není nic snazšího, než nakouknout do galerie na kostýmy z loňských ročníků. I na základě kvality (vizuální působivosti) vašeho kostýmu, vám bude do začátku přidělena suma herních peněz – tedy šaty dělají bohatého člověka.

Ochranné brýle. Bezpečnost především. Pro KAŽDÉHO, organizační tým nevyjímaje, by měla být ochrana zraku primárním záměrem. Proto má každý účastník povinnost nosit brýle po celou dobu hry a to i pohybuje-li se zrovna v relativně bezpečné části Zóny. Připomínáme, že hra probíhá nonstop a většina lokací je herních, proto silně doporučujeme v brýlích i spát – nikdy nevíte, kdy se kolem vašeho vyhřátého spacáku strhne přestřelka. Brýle by měli být atestované pro airsoft – k čemu týden pobíhat kolem s něčím na nose, když by to zbloudilá kulička stejně prorazila, že? Staří veteráni často vozí více kusů brýlí (tónované, čiré, s měkčenými rámy,…), aby je mohli měnit pode potřeby či počasí (nebo měli náhradní pro případ ztráty). Nenošení brýlí bude často a důsledně kontrolováno a tvrdě postihováno.

Reflexní vesta. Používá se v případě herní smrti nebo mimoherní činnosti (například faktického zranění hráče). Kdo má na sobě vestu, herně tam není. To je důvod, proč ji musí mít každý hráč neustále při sobě. Nenošení brýlí a reflexní vesty je důvod pro vykázání hráče z akce!

Světlo. Znovu opakujeme, Stalker 2 se hraje nonstop, tedy i v noci. Logicky by do základní výbavy tedy měla patřit i nějaká baterka, svítilna a podobně. V prostoru se nachází vojenské objekty a prostředí obecně je velmi členité – nechcete-li zahučet do díry a zlomit si nohu, budete světlo potřebovat. Petrolejka a podobná lampička není prvoplánově špatně, ovšem do lesa (nebo na padesát metrů k jeho okraji) se s ní nepodíváte, a první mutant vám ji pravděpodobně vyrazí z ruky a rozbije – tedy pro osvětlení základen v pořádku, pro pohyb po zóně něco bezplamenného, prosím.

Nepromokavé oblečení. Počasí v Zóně je nevyzpytatelné a občas, když začne pršet, tak hned tak nepřestane. Zvlášť, pokud pláštěnku nemáte. Funkčním substitutem je samozřejmě kvalitní nepromokavé oblečení.

Pevná obuv. Ať už upřednostňujete starší kanady, moderní vojenskou či turistickou obuv, měla by mít pevnou podrážku a podle možností poskytovat nohám komfort. Rozhodně by měla být nepromokavá, předejdete tím mnoha puchýřům. Lepší je vyšší obuv, která kryje i kotník, budete se pohybovat po lese plném mokrých klacků a přetrhat si vazy v kotníku není tak pěkný plán na večer, jak se může zdát. Nezapomínejte, že na nohách budete trávit nejvíc času!

Náhradní oblečení. Radši si vemte mikinu a tričko navíc, než abyste potom měli v noci mrznout. I když akce probýhá v létě, v Zóne bývají noci chladné. Navíc, trávit celý týden v jednom oblečení? Vážně? Je lepší být připraven i na variantu „všechno mám promoklé“. Ideální, a to nejen pro nováčky, je vzít si s sebou víc variant kostýmu, které si můžete v průběhu hry převlékat – od zelenáče až po zkušeného stalkera. Navíc nějaká variace kostýmu v záloze se hodí, kdyby vám například nějakým nedopatřením zemřela postava.

Spacák. V noci aktivita v Zóně klesá a tolik se toho obvykle neděje, tedy není lepšího času na odpočinek. Dobrý spacák je určitě nutnost. V prostoru je mnoho budov či míst, kde si postavit přístřešek nebo stan, a navíc ze hry nemůžete jen tak „odejít“, takže spaní v autě na parkovišti není na místě. Důležitá je též izolace od země, nezapomeňte na karimatku a další vybavení pro příjemně prožitou noc.

Hygienické potřeby. Stalker není prase. Na místě bude frakce, která bude in game poskytovat sprchy (dokonce teplé), takže sprcháč, ručník, kartáček a pasta povinností.

Voda. Pitná voda je zabezpečená organizací na celou dobu akce. Přesto však doporučujeme vzít si sebou nějakou tu minerálku na doplnění magnesia a podobných srandiček. Akce tradičně začíná kontaminací a končí dekontaminací. Ačkoliv v průběhu hry platí naprostá prohibice, před hrou a po hře se flaška (nebo pět) neztratí ;).

Jídelní potřeby. Ešus, lžíce, ostrý nůž. Alespoň základ, který by měl mít každý. Také něco na založení ohně, případně vařič.

Jídlo. Doporučujeme se zásobit jídlem na celou akci! Ačkoliv bude možnost něco k snědku zakoupit na místě, v krajním případě třeba i zajet na nákup do města, tyto možnosti budou značně omezené!

Cigarety. Stalkeři tráví velkou část dne venku a tak většina z nich hulí jako fabrika. Cigára určitě půjdou koupit na místě, pokud ale kouříte tenké mentolky s borůvkovým nádechem, radši se zásobte dopředu.

Plné břicho, nohy v suchu a brýle na očích a Zóna bude vaše!