Oficiálne stránky organizácie LARPov v Čechách a na Slovensku
Zdroj: www.makovicka.net
Kostýmy

Základem každé spojené s hraním rolí je pořádný kostým a larp STALKER 2 není výjimkou. Pokud jste se dostali na tyto stránky, tak pravděpodobně znáte nějakou postavu stalkera, například z počítačových her S.T.A.L.K.E.R. nebo na fotkách z předcházejících ročníků.

Zdroj: www.makovicka.net

Základní oblečení

Kostým stalkera má být především pohodlný, praktický, nenápadný a odolný. Jednoduše vhodný pro dlouhodobý pobyt v přírodě a boj. Oděv by měl hlavně u nováčků vycházet z civilních součástí. Stalker totiž není voják a ani by tak vypadat neměl. Moderní taktické systémy a maskáčové komplety tedy nejsou vhodným kostýmem. Starší kožená bunda s džíny nebo pracovní oděv poslouží mnohem lépe. Kostým zkrátka musí odpovídat charakteru hry a jejím reáliím.

Je také zakázáno používat kostým nebo kostýmové doplňky v jasně modré nebo blankytné barvě. Tyto barvy používají členové organizačního týmu, převážně barety.

Zdroj: www.makovicka.net

Je zákaz vstupu do herního prostoru bez vhodného kostýmu. Důvodem je zachování herní atmosféry a současně jednoznačná odlišitelnost od civilních návštěvníků prostoru jako například houbaři, turisti nebo náhodní kolemjdoucí.

Je důležité mít vhodný kostým do každého počasí. Počasí je totiž svině.

Každý je povinen se v rámci registrace dostavit na kostýmovou zkoušku. Pokud z nějakého důvodu nebude kostým plnit nastavená pravidla, nebude hráč vpuštěn do hry. Do hry bude vpuštěn až po případné úpravě kostýmu.

Zdroj: www.makovicka.net

Kostýmy veteránů

Vojenské vybavení jako takové není úplně zakázané, ale používat by jej měli pouze zkušení Stalkeři, kteří si dokázali sehnat kvalitní výstroj od Zonálních překupníků. Jedná se například o maskáčové kalhoty, převlečníky, sumky, pouzdra, řemení a další vojenskou výbavu. Někteří z veteránů mají na základě zkušeností ze Zóny i speciálně upravené oblečení.

WP_000149 Zdroj: www.makovicka.net Zdroj: www.makovicka.net

Zakoupitelné části kostýmu

V případě, že si chcete pojistit svoje přežití v Zóně například neprůstřelnou vestou, plynovou maskou, helmou nebo podobným vybavením, nápadům se meze nekladou. Tyto části výbavy je však třeba koupit za herní měnu (zarjady) v průběhu hry. Praxe je taková, že vybavení si přinesete na kostýmovou zkoušku k odsouhlasení, ale ve hře je budete moci použít až po zaplacení příslušné sumy herních peněz. Po zakoupení dostanete speciální kartičku, kterou přiděláte na danou součást výstroje aby bylo na první pohled jasné, že jste legálním vlastníkem a vybavení je funkční. Tyto věci je možné herně odcizit a také je to výbava, která se může herně poškodit nebo úplně zničit, například v anomálii. Pokud totiž přijdete o kartičku, přišli jste i o vybavení a vesta musí putovat zase zpátky do kufru auta, než si na ni znovu vyděláte.

 

 

Zdroj: www.makovicka.net

Kostýmy mutantů

Pokud vás štvou vojáci, stalkeři a jiní lidé, kteří si jen tak běhají po Zóně, tak si můžete zkusit roli mutanta. Ta však vyžaduje poměrně náročný kostým, ale při troše snahy a šikovnosti nemusí být složitý. Nápadům na kostým se meze nekladou, ale jediná podmínka je, aby kostým neobsahoval části, které mohou fyzicky zranit ostatní hráče. Pachol, veliký to alfa mutant, vám jistě rád odpoví všechny dotazy týkající se mutantstva. Kontakt na něj naleznete v sekci Organizace.

A jedna výhoda nakonec – mutant má vstup na akci zadarmo!

 

Zdroj: www.makovicka.net