Oficiálne stránky organizácie LARPov v Čechách a na Slovensku
Telefony

Jak na to:

Ve hře se vyskytují polní telefony, které jsou obvykle využívány pro komunikaci mezi hlavními lokacemi. Obvykle je obsluhují organizátoři a neherní postavy. Pokud se Vám náhodou poštěstí, že si můžete osobně někam zavolat, můžete využít následující postup.

1) Připravte si sluchátko vedle telefonu a zatočte kličkou (stačí velice málo, i půl otočky). Vždy je nutno samotný aparát druhou rukou přidržet, protože klička nejde tak zlehka, avšak pozor, nechytejte se rukou kontaktů, kde jsou připojeny dráty, při zvonění se indukuje vysoké napětí a dost to štípe

2) Až vám to na druhé straně zvednou, můžete vesele hovořit. Po ukončení hovoru zavěste :-)

 

Tipy:

– Pokud si nejste jisti, zda je v pořádku vedení, držte bílý knoflík na aparátu a točte kličkou, pokud váš aparát zazvoní, okruh je uzavřený a na druhé straně to musí zvonit. Rozpojený obvod také poznáte velice snadným točením kličky.

Pár informací (velice povrchně):
– Když točíte kličkou, indukuje se vysoké střídavé napětí, které rozeznívá zvonek druhého aparátu. Hovor pak zajištují monočlánky v telefonu nízkonapěťovým stejnosměrným proudem.

– Telefony zřejmě budou v některé hodiny nefunkční. Můžete zkusit zavolat, ale zvonek na ústředně bude vypnutý a bude signalizovat pouze vizuálně. Lze si u obsluhy domluvit pevné spojení na jeden nebo více dalších telefonů v průběhu tohoto období.

– V zóně povedou dráty terénem, pokud již víte, kde jsou, snažte se o ně nezakopávat, jinde se totiž vyzdvihnou.

– Pokud budete sledovat linku můžete narazit na spoje drátů, které budou izolovány viditelnou páskou. Tyto spoje nijak neporušujte a nerozpojujte, naopak můžete vizuálně zkontrolovat zaizolování a propojení.

Je přísně zakázáno jakkoli manipulovat s telefonním vedením či jeho aktivními nebo pasivními prvky. Nic neodpojujte a hlavně nestříhejte! Telefony totiž slouží převážně k nehernímu spojení mezi organizátory, kterého je zapotřebí!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.