Oficiálne stránky organizácie LARPov v Čechách a na Slovensku
Zdroj: www.makovicka.net
Čím je STALKER 2 jiný?
Čím se STALKER 2 liší od podobných akcí?
Hlavní podíl na výjimečnosti larpu STALKER 2 má struktura hry, která je označována jako tzv. sandbox. Někteří z vás možná toto slovo znají ze světa počítačových her. Sandbox znamená vytvoření prostředí, ve kterém má hráč prakticky neomezenou svobodu v rozhodování a jednání. Klasické larpové hry jsou zaměřené převážně na poměrně přímočarém předkládání příběhu nebo problému hráčům, kteří následně řeší předem připravené úkoly a hádanky. Sandbox sice také obsahuje příběh, různé úkoly, hádanky a odměny, ale nechává hráče, aby je objevil sám. Pokud tedy sám chce. Hráči mohou hrát přesně tak, jak se jim líbí a to své si tak najde každý. Někoho baví neustálé plížení Zónou, úniky před vojenskými hlídkami a boj s mutanty. Jiní chtějí vysedávat na Baru a za láhev dobré vodky (samozřejmě herní nealkoholické) vyprávět příběhy z mladých let, kdy se dalo do Zóny vcházet a vycházet bez nutnosti skrývání. Jiný hodlá vytvořit skupinu sledující nějaký vyšší cíl. To vše je v sandboxu možné.
Ačkoliv jsou zde neherní postavy a organizátoři, kteří dohlížejí na chod hry a zadávají hráčům různé mise, nic nebrání hráčům dělat to samé. Ve výsledku si sami hráči vytvářejí vlastní hru, zatímco organizátoři se starají o bezproblémový chod herního prostředí a těm zvídavým nabízí také volně se rozvíjející příběh. Cílem akce STALKER 2 je vytvořit uvěřitelné prostředí Zóny, ve které každý zažije napětí, strach, radost i smutek a především adrenalinové dobrodružství.
Určitě nesmíme zapomenout ani na to, že STALKER 2 trvá téměř týden, hraje se nonstop ve dne v noci a v prostředí, které umí každého během chvíle vtáhnout do hry. Za pár hodin zapomenete, že je to hra. Budete se bát, budete se radovat, budete stalker.

O tom, jak snadné je zapomenout, že existuje i nějaký život mimo Zónu, svědčí i naše hodnocení na České larpové databázi: https://larpovadatabaze.cz/larp/stalker-2.1-tribut/49200

A jestli nevěříte, sedněte si s nějakým veteránem večer na pivo a nechte ho, ať zavzpomíná na svůj čas v Zóně. Protože Zóna lidi mění.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.