Oficiálne stránky organizácie LARPov v Čechách a na Slovensku
Zdroj: www.makovicka.net
Stalker larp

Co je Stalker Larp?

Je to zcela unikátní spojení larpu a airsoftu. Larp označuje hry na hrdiny, které se  neodehrávají u stolu za pomoci tužky a papíru, ale ve skutečném světě. Hráči si tak mohou na vlastní kůži vyzkoušet souboj rytíře a skřeta, vyšetřování záhadné krádeže v podání drsného soukromého detektiva, nebo se stát členem posádky vesmírné lodě. Hlavním smyslem larpů je poskytnutí nevšedního zážitku, který by jinak člověk neměl možnost zažít pro jejich nemožnost či nebezpečnost.

Airsoft označuje systém zbraní, které vypadají jako reálné střelné zbraně, ale jako munici používají plastové kuličky. Pozor! Nepleťte si prosím airsoft a levné hračkové zbraně prodávané na tržnicích. Airsoftové zbraně jsou ve zcela nepoměrně kvalitnějším provedení a jsou určeny výhradně pro osoby starší 18ti let. Použití vlastních airsoftových zbraní také doprovází striktní pravidla bezpečnosti zahrnující například otestované ochranné brýle. Narozdíl třeba od paintballu se kuličky při dopadu netříští a přiznání zásahu je tedy na cti každého hráče.

Hra Stalker Larp vznikla na motivy knihy bratří Strugackých Piknik u cesty, knihou inspirované PC hry S.T.A.L.K.E.R. – Shadow of Chernobyl a vlastních nápadů. Odehrává se v alternativním světě ve velmi blízké budoucnosti, kde vznikl nečekanou explozí v blízkosti bývalé jaderné elektrárny Černobyl prostor nazývaný „Zóna“. V tomto, z neznámých důvodů vzniklém prostředí, existují místa popírající dosud známé fyzikální zákony, nebezpeční tvorové vzniklí mutací zvířat i lidí a především předměty se zcela výjimečnými vlastnostmi. Najdou se odvážlivci, kteří i přes smrtelné nebezpečí pronikají do Zóny a za značné sumy vynášejí takovéto „artefakty“ ven. Takový člověk je označován jako „stalker“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.