Oficiálne stránky organizácie LARPov v Čechách a na Slovensku
mrkve
SM

Juryj ležel držkou v bahně už dobrou hodinu. Bál se pohnout, bál se i dejchat. Jeho parťák Anton chladnul pár minut běhu od něj. A pěkná řádka slušnýho vybavení tam leží s ním. Ale Juryj se pro to později vrátí. Ale ne dnes, ne teď. Stalkerův nejlepší kámoš je zdravej rozum. Vědět kdy zdrhnout a kdy si nehrát na hrdinu. Zóna rezonovala těžkým tichem všude kolem něj. Byl blízko hranice, ještě kousek dál a bude chlapům v baru vyprávět, jak zase jednou přežil jistou smrt. Určitě. Pomalými pohyby se začal plazit vpřed. Klidně, beze spěchu. Trvalo to dobrých pár desítek minut, než se dostal do bezpečnější části. Ale byl tam. Musel obejít zasraně silnou radiaci. Takhle kousek od hranice to byl solidní vejmrd. Konečně trochu vydechl a dovolil si pár okamžiků odpočinout. Jak si v klidu protahoval krk, najednou ho instinkt hodil zase dolů. Padl k zemi a vyjeveně čuměl opodál. Oheň! Klidné hlasy uvolněného hovoru. “Co je doprdele zase tohle!” pomyslel si Juryj, ale stejně tím směrem vyrazil.
“Tak se neplaz. Zvedni se a pojď k nám Stalkere.” ozvalo se od ohně a Juryj už rezignoval na to, že snad pochopí co se právě děje. Poslechl a vyrazil za hlasem, odhodlán zjistit, o co kurva jde. Stalkeři! Celá parta Stalkerů, klidně sedí kolem ohně a cpou se proviantem, pochlastávají a tváří se, jako by seděli v pár metrů pod zemí v bezpečí betonového bunkru. Nevypadalo to, že by se tu objevili nedávno. Jsou tu pěkně zahnízdění. Na hranici Zóny s rádlem přímo za prdelí! Idioti. Žádné jiné vysvětlení Juryje nenapadlo. Juryj chvíli poseděl, moc nemluvil, poslouchal. Pak se klidně zvedl, zamířil na okraj radiace a vyrazil zpět do Zóny. Než mít tyhle blázny v zádech, radši se protluče Zónou a vyleze jinudy. Bude to určitě bezpečnější a klidnější.
Než se úplně ztratil v šeru Zóny, ještě stihl zaslechnout veselý křik stalkerů, které právě potkal. “Kdo jsme?
Soumrak Mrkví!
Proč jsme v zóně?
Nevíme!
Co chceme?
Nevíme!
Kdy to chceme?
Nevíme!
Frakce SM, některými nazývána Soumrak Mrkví, je skupina stalkerů kteří se rozhodli se utábořit na pokraji nebezpečné Zóny ne proto, že by to skýtalo výhodu blízkosti ke zdrojům, které se dají roztavit a výhodně prodat, či snad aby byli blíž tomu, kde se něco děje, ale čistě jen proto, aby si vychutnali adrenalin. Někdo tvrdí, že jsou tak ožralí a vyfetovaní, že si neuvědomují nebezpečí, někdo zas, že sakra dobře ví, co dělají, jen si hrají na pitomce. Tak jako tak mají ve svých řadách schopné mechaniky a provozují cosi jako Zonální autoservis. Kdysi možná zkratka SM znamenala Stalkeři-Mechanici, teď už si ale ve spojitosti s jejich jménem každý vybaví jen kořenovou zeleninu.