Oficiálne stránky organizácie LARPov v Čechách a na Slovensku
Rozpadlé frakce

PROSPĚCHÁŘI34031535_145961909595702_4244405927379206144_n

Poznámka: V roce 2018 byla frakce uprostřed noci přepadena velkou skupinou mutantů (odhady se pohybují mezi jedním mutantem a stovkou, v závislosti na počtu panáků, které má vypravěč již v sobě) a vůdce frakce se je rozhodl zdržet vlastním tělem, aby svým soudruhům umožnil taktický úprk. Jelikož byl právě highnoon, byl tento heroický čin zároveň jeho činem posledním. Členové frakce se z této nešťastné události již nevzpamatovali a vydali se každý hledat štěstí jinde v Zóně. Oportunisté se rozpadli.

 

BAZÉN

Tato „frakce“ se objevila v roce 2018, přežila zhruba 5 dní a krom tohoto zápisu už bude navždy vzpomínána jen nad pozdní sklenkou pochechtávajících se veteránů. Frakce snad v době svého založení i měla jméno, ale přezdívka Bazén jí byla přisouzena hned, jak se skupina nováčků, z nichž byla frakce téměř výhradně složena, rozhodla opevnit svoji základnu – příhodně situovanou v dolíku – za pomoci materiálu, ze kterého se vyrábí bazény. Charakteristická modrá barva, smrad chloru a nulová obranná pozice nebyly jedinými znaky připomínajícími bazén – dolík se totiž začal brzy plnit krví těch, kteří si ho zvolili k životu. Bazén už navždy bude připomínat, že nováčci by měli poslouchat rad starších veteránů, jinak skončí jako ryby na suchu. Pro nováčky, kteří se chystají zopakovat nějakou z fundamentálních chyb, které nakonec vedou k jejich smrti, se dokonce vžil termín „Novej Bazén“. Několik z nich údajně přežilo a rozutekli se do jiných frakcí či se dali na solovou dráhu – jedno ovšem mají společné: nikdo se tím, že kdysi plaval v Bazénu, nechlubí.

 

 

Ghost Beatersghostbeaters_black(1)

… Pořád musím myslet na to, jak jsme rozstříleli tu creepy holku na hadry a co řekl ten rudej týpek.

“Mohli jste mít krásný svět. Takhle jste opět na začátku…”.

 

Vzpomněl jsem si na jednu holku ještě z dob, kdy jsem studoval. Než se všechno posralo a já musel zdrhnout sem. Byla fakt divná, ale kalilo se s ní dobře. Byla hroznej magor do duchů a nadpřirozenýho světa. Sandyia Svyrydenko se jmenovala. Studovala paranormální jevy a jezdila po celým světě lovit duchy. Dokonce si na to založila neziskovku, kam jí podobný magoři posílaj prachy. Ona na oplátku postuje videa na youtube z každýho lovu. Si to najdi, je to tam jako kanál Ghost Beaters.

Říkám si, že to třeba s těma třema mohlo dopadnout jinak, kdyby tady byla. Třeba by se jí podařilo s nima mluvit a neskončilo by to takovým masakrem. No teď už je to stejně jedno. Všichni z projektu Romanov jsou mrtví.

Poznámka 2019: Sandyia Svyrydenko sice terminální blowout přežila, ale rozhodla se zpracovat výsledky 2-letého výzkumu mimo Zónu.