Oficiálne stránky organizácie LARPov v Čechách a na Slovensku
33404504_671632316519604_2726191054746288128_n
Středisko

Kdesi v Zóně.

 

Věděl, že tohle posral. Došlo mu to, když si sáhl do vesty pro zásobník a zjistil, že už další nemá. Kulky mezitím tupě narážely do zrezlýho náklaďáku, za kterým se kryl. Postupně si v hlavě prošel celou sérii událostí, který ho dovedly až do týhle polorozpadlý garáže. Jasný, ta akce smrděla od začátku. Jasně, mohl si dál vydělávat na svůj chléb vezdejší jako doprovod konvojů tý podělaný korporace. Ale to né, to byla pro pána moc nuda, problesklo mu hlavou, když uslyšel jak na betonovou podlahu dopadl a pak se zas odrazil granát.

Tlaková vlna ho smetla.

 

Probral se pod hromadou suti. Jeho nos zachytil delikátní vůni, která se tak jasně odlišovala od obvyklýho pachu rozkladu v zóně. Co to kurwa jest? Zkusil se pohnout, kupodivu neměl nic zlomenýho. Nějakym zázrakem se mu podařilo přežít. Hustý. Postupně se vyprostil zpod popadanejch nosníků. Pořád cítil ve vzduchu tu jemnou vůni. Ta vůně mu zachránila život.

 

Následující dny moc nevnímal. Plížil se pod ostnatejma záterasama, viděl jak upír roztrhal tři vojcly na kusy, ale něco ho pořád vedlo dál a drželo nad ním ochranou ruku. Konečně se připlazil na menší mýtinu, slyšel bzukot včel, listí stromů šumělo ve větru. Ponořil se do hlubokého a klidného spánku.

 

„Dobré ráno“, probudil ho příjemným hlasem vysoký muž a postavil před něj šálek kávy. „Vítejte ve Středisku.”

 


 

Středisko bylo původně frančízou lokálního významu, ale s rozšířením Zóny, která se rozkládá v jeho bezprostřední blízkosti, se čtyřem vlastníkům naskytla řada nových příležitostí. Z obavy o vlastní zdraví (hlavně psychické, protože jednomu z nich už jeblo a vydává se za Médium), životy a – co si budem povídat – v touze po mamonu se rozhodli pro zajištění své existence využít spíše než Zónu znalostí prostředí a lidí. Středisko rádo dobře pohostí každého a kromě nejlepšího kafe a čaje v Zóně tam lze údajně sehnat i řadu dalších věcí. Střediskový gang také disponuje širokým vozovým parkem a za úplatu poskytuje i tzv. zonální taxi.