Oficiálne stránky organizácie LARPov v Čechách a na Slovensku
CP

TECHNIK

 

36849156_2338366792841922_572648809914433536_o

Technik je sice trošku silné slovo, ale…….před nikým neutíkal a před nikým se neskrýval. Objevil se v zóně jako divně oblečený nezajímavý nováček, který se dal dokupy s ještě divnější skupinou lidí. Potloukal se tak chvilku po zóně až se jednou dal do řeči s tehdejším alkoholickým technikem. Ukázal, že elektro mu není úplně cizí a postupem času přebral čim dál větší monopol s opravou a distribucí veškeré elektroniky v zóně. Když se pořádně zviditelnil, poslal bývalého technika do “důchodu”.

Opraví téměř všechno (a sem tam to i funguje). Je kamarád s každým, ale když ho nasereš nebo mu nezaplatíš, udělá ti takový upgrade, že vletíš do první anomálky bez toho, aby na to detektor vůbec upozornil. Údajně bylo v zóně pár týpků co se mu pletli do fachu, ale velmi rychle se “ztratili”…asi dobrovolně odešli. Teď už se oblíká líp a s deketrorama mu to jde, ale stýká se s ještě divnějšíma lidma než před tim. Rozhodně si to s nim nechceš rozházet, protože jeho práce ti nejednou zachrání kejhák. Nepohrdne žádným úplatkem, od cigár přes jídlo až po nějaký ty zarjady.

 

 


HOSPODŠTÍ

Freya a PrsnajPrsnaj, Freya, Whipett, Sekhmeth

 

Hospoda „U Freyi“ stávala kousek od hranice původní Zóny. Založili ji stalkeři Freya a Prsnaj poté, co se stalkeřinou přestali a odešli ze Zóny. Nedávné posunutí hranic Zóny však vrátilo hospodu do středu dění a hostinec, kdysi sloužící jako dočasný hotel pro dobrodruhy mířící do Zóny, se nyní stal srdcem obchodu a sociálního vyžití v takzvané Nové Zóně. Majitelé zrušili pokoje a umístili do nich sklady vybavení, které nyní poskytují stalkerům. Kromě Freyi a Prsnaje, které nejčastěji najdete za výčepem, můžete v hospodě narazit i na jejich syna Whipetta s jeho přítelkyní Sekhmeth. Whipett přijel rodičům vypomoci protože mu z výtěžku prodeje artefaktů platí studia na vysoké škole. Na vysoké škole se Whipett a Sekhmeth seznámili a začali spolu chodit. Vzhledem k tomu, že on studuje materiálové inženýrství a ona biologii, výlet do Zóny se jim hodil i k načerpání znalostí v oboru.

Whipett a Sekhmeth

V současnosti je v Hospodě k mání skoro všechno. Zbraně, munice, informace i práce. Počítejte s tím, že majitelé mají dlouhé prsty a pokud něco nemají hned, obvykle to dokáží sehnat, nebo alespoň ví na koho se obrátit. A rozhodně nedoporučujeme na ně dělat ramena. Snorci ještě dlouho tahali po Zóně střeva těch, co to zkoušeli naposled.

 


 PAN C

 

33751449_10211371806835298_3384455789983825920_n

Většinou mu nikdo neřekne jinak než Pan C nebo šéf-vodák. Vede skupinu, která si riká Vodáci a starají se hlavně o přísun jakž-takž pitný vody do Zóny. Mimo jiný provozujou něco, čemu se prej říká hygiena, vařej a staraj se o místní kabelovou telefonní sít. Fungujou v rámci mobilní základny, která se přesouvá v závislosti na dostupných zdrojích vody. Je známo, že jejich ležení bývá oázou pohody a klidu. Někteří stalkeři dokonce tvrdí, že i mutanti se kolem objevují méně, než na jiných místech. Dejte si bacha, šéf-vodák nesnáší, když si někdo chce vyřizovat osobní účty u něj v bázi. Obyčejně je s takovýma lidma rychle hotovej a je mu jedno, jak dobrý s nima má zrovna kšefty. Jestli nechcete v Zóně chcípnout žízní nebo nakonec vlastně i hlady, tak si to s tímhle člověkem nerozházejte. Dost si hlídá i další distribuci vody, kterou pustí do oběhu. Často v bázi stojí stranou s jednotlivcema nebo malýma skupinama a šmelí něco pod rukou. Řiká se ale, že svoje nejcennější komodity ukrývá v hlavě. Blbá voda, která v Zóne zajímá lidi jen málo, by mu na provoz asi těžko vydělala, byznys s informacema by mohl…

 


 AKIRFA

 

62553374_901519090190023_3783144053449687040_n

Šéfredaktor a majitel nejepšího (jediného) deníku v Zóně Novaja Gazeta. Dřívější zpravodaj nadnárodní zpravodajské agentury byl do Zóny vyslán za trest, když přes přímý zákaz jeho tehdejšího šéfredaktora, zveřejnil informací o probíhající korupční a desinformační kauze, do které byla zapletena i jeho mateřská zpravodajská agentura. Před několika lety se rozhodl samostatně vydávat vlastní deník a dát vale korporátu. Novaja Gazeta je nyní zdrojem neocenitelných a zaručených informací, i když pravda trochu s bulvárním nádechem. Po výbuchu Poslední jistoty se na několik let ztratil z veřejného života a byl považován za mrtvého. V lednu minulého roku byl však nalezen v bezprostřední blízkosti Jezírka, oděn pouze v ohořelý kilt a sandále, se sekyrou v ruce a obklopený mrtvolami nejrůznějších mutantů. O období své neřítomnosti odmítá sdělit bližší podrobnosti. Mnozí ovšem tvrdí, že se tomu dá věřit asi jako jeho novinám a že se celou dobu zašíval se dvěma šlapkama v kokainovém doupěti v Kyjevě, než musel vzít roha, protože prohrál levé varle v pokeru. Těžko odhadnout, co je pravda. Říká se o něm, že hodně ví a co neví, to si zjistí a za informace dobře platí. Najdete ho buď na baru a nebo v Zóně, kde sbírá materiál pro své noviny.

 


GOPNIK

 

13627164_10205179609530334_663330855676888644_n

Viktor Gopnik Podhorský je stalkerem celý svůj život. Pohyboval se ještě po staré Zóně před výbuchem Poslední jistoty. Jeho vrozený talent prošvihnout všechno, co je důležité, ho ovšem zachránil od jisté smrti – v době výbuchu spal opilý na nádraží v Bratislavě a dodnes neví, kde se tam vzal. Jelikož neměl ani floka, trvalo mu nějaký čas, než došel zpět do Zóny pěšky. Tvrdí, že ta hrůza, neprostupné lesy plné nástrah, neustálý strach o život a utíkání před střelbou, které zažil při cestě přes Slovensko, ho doteď budí ze spaní a že v Zóně je mu mnohem lépe. Ihned po návratu do Zóny využil toho, že Maestra je nezvěstná, a zabral její místo vychovatele nováčků. Gopňův neortodoxní přístup k výchově a životu obecně bude jistě zajímavou inspirací pro novou generaci stalkerů a celý proces je stalkerstvem sledován s napjatým očekáváním.

 

 


ALEXEJ VOLKOV

34340970_10212288616354956_9210574735119745024_n

 

Alexej Volkov je zakladatel a CEO společnosti Volkoff Industries. Tuhle drobnou mezinárodní firmičku založil Alexej Volkov zhruba okolo roku 2005. Je ale jasné, že bývalý brigádní generál už nějaký čas přemýšlel o “zadních vrátkách” a jakmile padl režim, vrhl se na dráhu dravého podnikatele. Podnikání měla ze začátku raketový start (pun absolutely intended), a tak se pan Volkov stal velmi rychle velmi bohatým. V současné době asi sedí někde v Moskvě a kouří tam doutníky. Velký, tlustý a drahý doutníky. Za svých mladších let ale prolezl snad vším od SPECNAZ po GRU. Někdy kolem roku 2006 byl “odejit” z aktivní služby, nezdá se ale, že by to jeho “politickým” vztahům nijak zvlášť uškodilo. Jeho jméno se skloňuje v Zóně podezřele často a párkrát tu byl i viděn…A myslet si, že přijel zavzpomínat na staré časy, kdy seděl na velení poblíž Pripjati, je značně naivní. Poslední doubou se proslýchá, že Volkov z nějakého důvodu opustil svět byznysu a pobývá teď trvale v Zóně. Řízení společnosti údajně převzala jeho dcera.

 


ALEXANDRA ALEXEJEVNA VOLKOVOVA

4FCE3C72-28FC-4A9C-8C17-0853A2EEC97B

 

O Alexandře si dlouho většina myslela, že je Volkovovou sekretářkou. Fakt, že je jeho dcera, totiž Alexej tajil. V roce 2018 se ale Alexandra stala majoritní majitelkou korporace Volkoff industries. Vztahy s jejím otcem nejsou známé, ví se jen, že Alex teď jede „na sebe“. Údajně studovala byznys management na Harvardu  a strávila nějaký čas v Moskvě a v Kalifornii. Přes svůj nízký věk budí její schopnosti na poli obchodu hrůzu. Mezi její záliby patří věda a sportovní střelba. Lidé, kteří s ní jednali, tvrdí, že působí mile a přátelsky, ale její bývalý přítel, který ji podváděl s ruskou modelkou Katrinou Keresevjerkovovou, byl krátce po té, co se celá aférka provalila, nalezen mrtvý ve svém bytě. Policie vyšetřování uzavřela jako sebevraždu. „Je přesně jako její otec, ale nahání mi ještě větší hrůzu, protože je hodná. Hodní lidé s vizí jsou ti nejnebezpečnější lidé na světě, protože vás klidně podřežou pro vyšší dobro,“ řekl prý kdysi někdo. Mnozí ale tvrdí, že to nikdy nikdo neřekl.


IGOR PLOTSKI

 

19983753_10203342093150219_6668130964377027136_o

Určitě víš, že kolem celý Zóny je vojenskej kordón. Armáda chrání svět před Zónou a Zónu před světem. Problém je ale v tom, že většinou vojáci sejmou každýho, kdo se chce do Zóny nebo ze Zóny dostat. Dřív se dokonce snažili “dobýt” Zónu, blbečci. Samozřejmě se jim to nepodařilo a většina těch jejich speciálů naskákala do anomálií nebo se nechala sežrat snorkama, tak se na to vypíchali. Povídá se, že teď už má armáda v Zóně jenom svoje jednotky cvičenejch stalkerů, ale kdo ví, co je na tom pravdy.

Jasný, máme svoje způsoby, jak udržovat kontakt s vnějším světem, ale neni to vůbec jednoduchý.

Proč ti to ale všechno řikám – tenhle člověk, na kterýho ses mě ptal, podle všeho celý tý mašinérii šéfuje. Neni ale blbej a tak ví, že úplná izolace Zóny by nikomu nic nepřinesla. Proto je ochotnej semtam přimhouřit voči nad pašováním, samozřejmě když z toho taky něco má…

Plotski se v jednu chvíli ztratil z povědomí a dle oficiálních dokumentů už kordonu nevelí. V Zóně byl ale ještě párkrát spatřen. Někteří stalkeři tvrdí, že nafingoval vlastní smrt, aby mohl nerušeně řidit pašování zbraní do Zóny bez toho, aby mu armáda koukala přes rameno. Jiní, o moc opilejší stalkeři tvrdí, že je fakt mrtvý a jeho zmučená duše bloudí Zónou a hledá ty, kteří mu dluží prachy.


Heimdall

64592665_447839148950479_849957573858689024_n

Kdy zaduje roh?

Když mrtví budou chodit mezi živými…

Když Loki uprchne ze svého vězení..

Když Fenriho pouta prasknou…

Když se Zlo bude pokoušet dobýt svět zpět.

Tehdy zaduje roh a Rangarok započne.

Tehdy budeme bránit most do Asgárdu.

Tehdy budeme stát na straně Lidstva.

Slyšíš ho?

Neboť jsme začali.

Tohohle týpka tady občas stalkeři výdávají.

Bůhví ale kdo to je a co chce.


Tokareva

Huff, tohle jméno jsem zaslechl. Slyšel jsi heslo “Nový koště dobře mete”? No, přibyla na místní velitelství armády docela nedávno a popravdě – neslyšel jsem o ní nikdy nic dobrého. Prej je to tak trošku kariéristická píča, co jde přes mrtvoly …ještěže nemá důvod lézt sem do Zóny..” bylo to, co by vám o ní řekl každý trochu informovanější veterán před rokem. Vypadá to ale, že Tokareva přecejenom měla nějaký důvod do Zóny lézt a asi to s ní nedopadlo úplně dobře.

Přes pár vojáků, co podmazaní pouští do Zóny občasné dodávky zbraní se k některým stalkerům roznesla fáma, že se z poslední ze svých výprav do Zóny nevrátila ani ona, ani její doprovod. To sebou neslo dva důsledky; jednak armáda zdvojnásobila veškeré hlídky vysílané do Zóny a jednak začala střílet stalkery, mutanty a cokoliv se k nim přiblíží na potkání a jednak došlo k přitvrzení kontrol na checkpointech kordonu, takže se ještě víc ztížila už tak špatná situace s kvérama, municí a zásobama. Rozkazy jsou jasné – cokoli je v Zóně, je nebezpečné a je potřeba to eliminovat. Nic se nesmí dostat dovnitř ani ven.

A Tokareva? Ta už to má dávno za sebou… Asi…


Andrej

Znáte ten vtip, jak k ohni přijde týpek a ptá se stalkerů, jestli neviděli Andreje? Tak to se prej fakt jednou stalo.

Andrej je šéf jedný skupiny banditů. Prej má rád prachy, kvéry a hardbass. A kanadský žertíky.

Může se vám stát, že vás jeho banda chytí, ale to vám pořád nechává dost slušnout šanci se z toho dostat živí se ztrátou jenom pár zarjadů.


Arkadij

Nikdo moc neví, odkud Arkadij je. Semtam někdo zastává názor, že je Arkadij Andrejovo zlý dvojče. Ať je to ale jak chce, na rozdíl od Andreje, s Arkadijem a jeho bandou postrachů si nezapaříte na Hardbass. A pokud jo, bývá to poslední tanec v životě.