Oficiálne stránky organizácie LARPov v Čechách a na Slovensku
CP

TECHNIK

19955855_438664043198841_1990335837461282272_o

 

Technik je sice trošku silné slovo, ale…….před nikým neutíkal a před nikým se neskrýval. Objevil se v zóně jako divně oblečený nezajímavý nováček, který se dal dokupy s ještě divnější skupinou lidí. Potloukal se tak chvilku po zóně až se jednou dal do řeči s tehdejším alkoholickým technikem. Ukázal, že elektro mu není úplně cizí a postupem času přebral čim dál větší monopol s opravou a distribucí veškeré elektroniky v zóně. Když se pořádně zviditelnil, poslal bývalého technika do “důchodu”.

Opraví téměř všechno (a sem tam to i funguje). Je kamarád s každým, ale když ho nasereš nebo mu nezaplatíš, udělá ti takový upgrade, že vletíš do první anomálky bez toho, aby na to detektor vůbec upozornil. Údajně bylo v zóně pár týpků co se mu pletli do fachu, ale velmi rychle se “ztratili”…asi dobrovolně odešli. Teď už se oblíká líp a s deketrorama mu to jde, ale stýká se s ještě divnějšíma lidma než před tim. Rozhodně si to s nim nechceš rozházet, protože jeho práce ti nejednou zachrání kejhák. Nepohrdne žádným úplatkem, od cigár přes jídlo až po nějaký ty zarjady.

 


HOSPODŠTÍ

Freya a PrsnajPrsnaj, Freya, Whipett, Sekhmeth

 

Hospoda „U Freyi“ stávala kousek od hranice původní Zóny. Založili ji stalkeři Freya a Prsnaj poté, co se stalkeřinou přestali a odešli ze Zóny. Nedávné posunutí hranic Zóny však vrátilo hospodu do středu dění a hostinec, kdysi sloužící jako dočasný hotel pro dobrodruhy mířící do Zóny, se nyní stal srdcem obchodu a sociálního vyžití v takzvané Nové Zóně. Majitelé zrušili pokoje a umístili do nich sklady vybavení, které nyní poskytují stalkerům. Kromě Freyi a Prsnaje, které nejčastěji najdete za výčepem, můžete v hospodě narazit i na jejich syna Whipetta s jeho přítelkyní Sekhmeth. Whipett přijel rodičům vypomoci protože mu z výtěžku prodeje artefaktů platí studia na vysoké škole. Na vysoké škole se Whipett a Sekhmeth seznámili a začali spolu chodit. Vzhledem k tomu, že on studuje materiálové inženýrství a ona biologii, výlet do Zóny se jim hodil i k načerpání znalostí v oboru.

Whipett a Sekhmeth

V současnosti je v Hospodě k mání skoro všechno. Zbraně, munice, informace i práce. Počítejte s tím, že majitelé mají dlouhé prsty a pokud něco nemají hned, obvykle to dokáží sehnat, nebo alespoň ví na koho se obrátit. A rozhodně nedoporučujeme na ně dělat ramena. Snorci ještě dlouho tahali po Zóně střeva těch, co to zkoušeli naposled.

 


 PAN C

 

Většinou mu nikdo neřekne jinak než Pan C nebo šéf-vodák. Vede skupinu, která si riká Vodáci a starají se hlavně o přísun jakž-takž pitný vody do Zóny. Mimo jiný provozujou něco, čemu se prej říká hygiena, vařej a staraj se o místní kabelovou telefonní sít. Fungujou v rámci mobilní základny, která se přesouvá v závislosti na dostupných zdrojích vody. Je známo, že jejich ležení bývá oázou pohody a klidu. Někteří stalkeři dokonce tvrdí, že i mutanti se kolem objevují méně, než na jiných místech. Dejte si bacha, šéf-vodák nesnáší, když si někdo chce vyřizovat osobní účty u něj v bázi. Obyčejně je s takovýma lidma rychle hotovej a je mu jedno, jak dobrý s nima má zrovna kšefty. Jestli nechcete v Zóně chcípnout žízní nebo nakonec vlastně i hlady, tak si to s tímhle člověkem nerozházejte. Dost si hlídá i další distribuci vody, kterou pustí do oběhu. Často v bázi stojí stranou s jednotlivcema nebo malýma skupinama a šmelí něco pod rukou. Řiká se ale, že svoje nejcennější komodity ukrývá v hlavě. Blbá voda, která v Zóne zajímá lidi jen málo, by mu na provoz asi těžko vydělala, byznys s informacema by mohl…

 

 


MAESTRA 33167900_1273756662755668_6183413104076914688_n

 

Kdo se objeví v Zóně poprvé, většinou se během pár dní potká s Maestrou. Jestli jí tak místní říkají kvůli akademické minulosti z doby než přišla sem nebo protože jako jedna z mála je ochotná trávit čas s novými tvářemi… to je každému celkem jedno. Faktem je, že nenechá nově příchozí jako levné krmivo pro Zónu – dokáže poradit co sbírat, na co nešahat, do jakých svinstev nespadnout a najdou se u ní menší kšefty, na kterých si může přivydělat neznalý ale i zkušenější stalker. Většinou se pohybuje u Vodáků nebo přímo kolem kempu nováčků.

 


ALEXEJ VOLKOFF34340970_10212288616354956_9210574735119745024_n

 

Alexej Volkof je zakladatel a CEO společnosti Volkoff Industries. Tuhle drobnou mezinárodní firmičku založil Alexej Volkof zhruba okolo roku 2005. Je ale jasné, že bývalý brigádní generál už nějaký čas přemýšlel o “zadních vrátkách” a jakmile padl režim, vrhl se na dráhu dravého podnikatele. Podnikání měla ze začátku raketový start (pun absolutely intended), a tak se pan Volkof stal velmi rychle velmi bohatým. V současné době asi sedí někde v Moskvě a kouří tam doutníky. Velký, tlustý a drahý doutníky. Za svých mladších let ale prolezl snad vším od SPECNAZ po GRU. Někdy kolem roku 2006 byl “odejit” z aktivní služby, nezdá se ale, že by to jeho “politickým” vztahům nijak zvlášť uškodilo. Jeho jméno se skloňuje v Zóně podezřele často a párkrát tu byl i viděn…A myslet si, že přijel zavzpomínat na staré časy, kdy seděl na velení poblíž Pripjati, je značně naivní. Velmi často prý záležitosti v Zóně řeší prostřednictvím své sekretářky Alex.

 


IGOR PLOTSKI19983753_10203342093150219_6668130964377027136_o

 

Určitě víš, že kolem celý Zóny je vojenskej kordón. Armáda chrání svět před Zónou a Zónu před světem. Problém je ale v tom, že většinou vojáci sejmou každýho, kdo se chce do Zóny nebo ze Zóny dostat. Dřív se dokonce snažili “dobýt” Zónu, blbečci. Samozřejmě se jim to nepodařilo a většina těch jejich speciálů naskákala do anomálií nebo se nechala sežrat snorkama, tak se na to vypíchali. Povídá se, že teď už má armáda v Zóně jenom svoje jednotky cvičenejch stalkerů, ale kdo ví, co je na tom pravdy.

Jasný, máme svoje způsoby, jak udržovat kontakt s vnějším světem, ale neni to vůbec jednoduchý.

Proč ti to ale všechno řikám – tenhle člověk, na kterýho ses mě ptal, podle všeho celý tý mašinérii šéfuje. Neni ale blbej a tak ví, že úplná izolace Zóny by nikomu nic nepřinesla. Proto je ochotnej semtam přimhouřit voči nad pašováním, samozřejmě když z toho taky něco má…