Oficiálne stránky organizácie LARPov v Čechách a na Slovensku
CP

TECHNIK

 

36849156_2338366792841922_572648809914433536_o

Technik je sice trošku silné slovo, ale…….před nikým neutíkal a před nikým se neskrýval. Objevil se v zóně jako divně oblečený nezajímavý nováček, který se dal dokupy s ještě divnější skupinou lidí. Potloukal se tak chvilku po zóně až se jednou dal do řeči s tehdejším alkoholickým technikem. Ukázal, že elektro mu není úplně cizí a postupem času přebral čim dál větší monopol s opravou a distribucí veškeré elektroniky v zóně. Když se pořádně zviditelnil, poslal bývalého technika do “důchodu”.

Opraví téměř všechno (a sem tam to i funguje). Je kamarád s každým, ale když ho nasereš nebo mu nezaplatíš, udělá ti takový upgrade, že vletíš do první anomálky bez toho, aby na to detektor vůbec upozornil. Údajně bylo v zóně pár týpků co se mu pletli do fachu, ale velmi rychle se “ztratili”…asi dobrovolně odešli. Teď už se oblíká líp a s deketrorama mu to jde, ale stýká se s ještě divnějšíma lidma než před tim. Rozhodně si to s nim nechceš rozházet, protože jeho práce ti nejednou zachrání kejhák. Nepohrdne žádným úplatkem, od cigár přes jídlo až po nějaký ty zarjady.

 

 


HOSPODA


Ymir Imirovič

IMG_6356

Utekl před mnoha lety do Zóny před rodinou a vydělat si nějaké peníze. Tehdy se zrodila jeho touha po artefaktech, po kterých přímo po nich prahl a nenasytně je hledal, kdykoli měl příležitost. Časem si přišel na dost velkou sumu, aby mohl s riskantním brouzdání Zónou přestat a začít je od stalkerů vykupovat.

Usadil se u Vodáků – jejich ležení bylo totiž oázou pohody a odpočinku. Vodákům tehdy šéfoval pan C, o němž bylo známo, že se s nikým nepáře. Své bohaté zkušenosti předával právě Ymirovi. Když nastal terminální blowout, seděl pan C na valu v Oáze kousek od Ymira a zvažoval, co bude dál. Vše bylo zničeno, veškeré vodní cesty a čerpadla už nebudou použitelné. Rozhodl se tedy všeho zbavit. Té noci si ruce obou plácli, Ymir odkoupil veškeré jeho zbylé vybavení a rozhodl se začít znovu s vidinou nového začátku.


PAN C

 

33751449_10211371806835298_3384455789983825920_n

Bývalý šéf-vodáků. Dlouho vedl skupinu, která se starala hlavně o přísun jakž-takž pitný vody do Zóny. Často stál v bázi stranou s jednotlivcema nebo malýma skupinama a šmelil něco pod rukou. To měl prostě v krvi. Řiká se ale, že svoje nejcennější komodity ukrývá v hlavě.

Když nastal terminální blowout, seděl pan C na valu v Oáze kousek od Ymira a zvažoval, co bude dál. Vše bylo zničeno, veškeré vodní cesty a čerpadla už nebudou použitelné. Rozhodl se tedy všeho zbavit. Té noci si plácl s Ymir, kterého do té doby vše učil. Prodal mu veškeré zbylé vybavení a dal se na cestu nám zatím neznámou. Pokud ho však potkáte v zóně určitě se s nim dejte do řeči, nebudete litovat…

 

 

 


 AKIRFA

 

62553374_901519090190023_3783144053449687040_n

Šéfredaktor a majitel nejepšího (jediného) deníku v Zóně Novaja Gazeta. Dřívější zpravodaj nadnárodní zpravodajské agentury byl do Zóny vyslán za trest, když přes přímý zákaz jeho tehdejšího šéfredaktora, zveřejnil informací o probíhající korupční a desinformační kauze, do které byla zapletena i jeho mateřská zpravodajská agentura. Před několika lety se rozhodl samostatně vydávat vlastní deník a dát vale korporátu. Novaja Gazeta je nyní zdrojem neocenitelných a zaručených informací, i když pravda trochu s bulvárním nádechem. Po výbuchu Poslední jistoty se na několik let ztratil z veřejného života a byl považován za mrtvého. V lednu minulého roku byl však nalezen v bezprostřední blízkosti Jezírka, oděn pouze v ohořelý kilt a sandále, se sekyrou v ruce a obklopený mrtvolami nejrůznějších mutantů. O období své neřítomnosti odmítá sdělit bližší podrobnosti. Mnozí ovšem tvrdí, že se tomu dá věřit asi jako jeho novinám a že se celou dobu zašíval se dvěma šlapkama v kokainovém doupěti v Kyjevě, než musel vzít roha, protože prohrál levé varle v pokeru. Těžko odhadnout, co je pravda. Říká se o něm, že hodně ví a co neví, to si zjistí a za informace dobře platí. Najdete ho buď na baru a nebo v Zóně, kde sbírá materiál pro své noviny.

 


GOPNIK

 

13627164_10205179609530334_663330855676888644_n

Viktor Gopnik Podhorský je stalkerem celý svůj život. Pohyboval se ještě po staré Zóně před výbuchem Poslední jistoty. Jeho vrozený talent prošvihnout všechno, co je důležité, ho ovšem zachránil od jisté smrti – v době výbuchu spal opilý na nádraží v Bratislavě a dodnes neví, kde se tam vzal. Jelikož neměl ani floka, trvalo mu nějaký čas, než došel zpět do Zóny pěšky. Tvrdí, že ta hrůza, neprostupné lesy plné nástrah, neustálý strach o život a utíkání před střelbou, které zažil při cestě přes Slovensko, ho doteď budí ze spaní a že v Zóně je mu mnohem lépe. Ihned po návratu do Zóny využil toho, že Maestra je nezvěstná, a zabral její místo vychovatele nováčků. Gopňův neortodoxní přístup k výchově a životu obecně bude jistě zajímavou inspirací pro novou generaci stalkerů a celý proces je stalkerstvem sledován s napjatým očekáváním.

 

 


ALEXEJ VOLKOV

34340970_10212288616354956_9210574735119745024_n

 

Alexej Volkov je zakladatel a CEO společnosti Volkoff Industries. Tuhle drobnou mezinárodní firmičku založil Alexej Volkov zhruba okolo roku 2005. Je ale jasné, že bývalý brigádní generál už nějaký čas přemýšlel o “zadních vrátkách” a jakmile padl režim, vrhl se na dráhu dravého podnikatele. Podnikání měla ze začátku raketový start (pun absolutely intended), a tak se pan Volkov stal velmi rychle velmi bohatým. V současné době asi sedí někde v Moskvě a kouří tam doutníky. Velký, tlustý a drahý doutníky. Za svých mladších let ale prolezl snad vším od SPECNAZ po GRU. Někdy kolem roku 2006 byl “odejit” z aktivní služby, nezdá se ale, že by to jeho “politickým” vztahům nijak zvlášť uškodilo. Jeho jméno se skloňuje v Zóně podezřele často a párkrát tu byl i viděn…A myslet si, že přijel zavzpomínat na staré časy, kdy seděl na velení poblíž Pripjati, je značně naivní. Poslední doubou se proslýchá, že Volkov z nějakého důvodu opustil svět byznysu a pobývá teď trvale v Zóně. Řízení společnosti údajně převzala jeho dcera.

 


ALEXANDRA ALEXEJEVNA VOLKOVOVA

4FCE3C72-28FC-4A9C-8C17-0853A2EEC97B

 

O Alexandře si dlouho většina myslela, že je Volkovovou sekretářkou. Fakt, že je jeho dcera, totiž Alexej tajil. V roce 2018 se ale Alexandra stala majoritní majitelkou korporace Volkoff industries. Vztahy s jejím otcem nejsou známé, ví se jen, že Alex teď jede „na sebe“. Údajně studovala byznys management na Harvardu  a strávila nějaký čas v Moskvě a v Kalifornii. Přes svůj nízký věk budí její schopnosti na poli obchodu hrůzu. Mezi její záliby patří věda a sportovní střelba. Lidé, kteří s ní jednali, tvrdí, že působí mile a přátelsky, ale její bývalý přítel, který ji podváděl s ruskou modelkou Katrinou Keresevjerkovovou, byl krátce po té, co se celá aférka provalila, nalezen mrtvý ve svém bytě. Policie vyšetřování uzavřela jako sebevraždu. „Je přesně jako její otec, ale nahání mi ještě větší hrůzu, protože je hodná. Hodní lidé s vizí jsou ti nejnebezpečnější lidé na světě, protože vás klidně podřežou pro vyšší dobro,“ řekl prý kdysi někdo. Mnozí ale tvrdí, že to nikdy nikdo neřekl.


IGOR PLOTSKI

 

 

19983753_10203342093150219_6668130964377027136_o

Plotski velel vojenskýmu kordonu, kterej chrání svět před Zónou a Zónu před světem. V jednu chvíli se však ztratil z povědomí a dle oficiálních dokumentů už ničemu nevelí. V Zóně byl ale ještě párkrát spatřen. Někteří stalkeři tvrdí, že nafingoval vlastní smrt, aby mohl nerušeně řidit pašování zbraní do Zóny bez toho, aby mu armáda koukala přes rameno. Jiní, o moc opilejší stalkeři tvrdí, že je fakt mrtvý.

Při terminálním blowoutu ho ale našli u oázy a zachránili mu prdel, protože byl zmatej jak včela. Bůh ví, kde byl celou tu dobu zahrabanej.

 

 


Andrej

Znáte ten vtip, jak k ohni přijde týpek a ptá se stalkerů, jestli neviděli Andreje? Tak to se prej fakt jednou stalo.

Andrej je šéf jedný skupiny banditů. Prej má rád prachy, kvéry a hardbass. A kanadský žertíky.

Může se vám stát, že vás jeho banda chytí, ale to vám pořád nechává dost slušnout šanci se z toho dostat živí se ztrátou jenom pár zarjadů.


Arkadij

Nikdo moc neví, odkud Arkadij je. Semtam někdo zastává názor, že je Arkadij Andrejovo zlý dvojče. Ať je to ale jak chce, na rozdíl od Andreje, s Arkadijem a jeho bandou postrachů si nezapaříte na Hardbass. A pokud jo, bývá to poslední tanec v životě.