Oficiálne stránky organizácie LARPov v Čechách a na Slovensku
17265125_1642648952413713_4751061880167691138_n
Rudé Nebe

“Poslouchej, stalkere. Ty jsi neslyšel o Nebi? Ne, tak já ti to za pár vodek řeknu, může ti to zachránit kejhák:

Jde o takovou podivnou partu týpků, co se rozhodla, že je vnější svět úplně nebere a že stráví svá nejlepší – a podle všeho i poslední – léta v Zóně. Usídlili se rovnou v nebezpečné části. Abych ti to trochu vysvětlil, dlouhá a pomalá smrt asi není ta nejlepší cesta životem, takže to postavili celé na hlavu a myslí si, že jsou tu od toho, aby udělali svět lepším a že tajemství Zóny jsou klíčem k dalšímu úspěchu lidstva. I když hlásají přísně vědecký přístup (heh, to jsem si nevymyslel, to jsem slyšel u nich), zavání to trochu čirým bláznovstvím, takže jim to moc nerozmlouvej, abys nenarazil. Dobrý je, že když už chtějí pomáhat a ví jak, tak to prostě udělají. U svého bunkru zbudovali polní nemocnici, bez které by se sami neudrželi na nohou, ale kam tě vezmou, pokud to v Zóně schytáš. Taky tam mají laborku, aby nemuseli nic pouštět ven do nezasvěcených rukou, a rovnou zkoumali, co se k nim dostane. Takže jim můžeš střelit krámy ze Zóny, kdyby se ti zrovna nehodilo tahat se s tím až k Hospodě nebo přes hranice, třeba kdybys věděl, že tě chce někdo vyhmátnout po cestě. Navíc je to všechny láká za tajemstvím, když najdeš něco, na co nestačíš, dost možná vyrazí s tebou. Nebo ti aspoň půjčí atombordel a počkají si, s čím se vrátíš.

Tak mě napadlo, že jsem ti chtěl hlavně říct, že nejsou žádná charita, ale když nad tím tak přemýšlím, tak vlastně jo. Zadarmo se s tebou bavit nebudou, ale s přihlédnutím k tomu, že jim nikdo nesype prachy do kasičky a kolik oni asi vysypou sami za to, aby se udrželi, to není tak zlý. Jasně, s nějakým rizikovým příplatkem počítej, ale lepší tady něco přihodit, než se plazit půl dne do bezpečí a doufat, že ti nic neskočí na záda nebo neustřelí palici. Taky by ti tu hlavu mohli ustřelit sami a vzít si, co se jim líbí, ale v tomhle směru to vypadá v pohodě. Žádný partyzánský vybírání mýtného nebo poplatek za čerstvý vzduch.

Jo a bacha, když zní něco příliš jednoduše a dobře, většinou se najde někdo, kdo si z toho chce kus urvat. Někdo je přesvědčený, že dělá dobrou věc, a někdo se může jen rozhodnout, že mu tady něco kápne bez velkého rizika. Kdo moc věří, taky moc přehlíží. Zvlášť, když je takovej magor, aby se dobrovolně rozhodl nocovat na půl cesty mezi radiací a mutantama. Ale nakonec – zachránili tě? Tak o co jde… a teď tu vodku!”