Oficiálne stránky organizácie LARPov v Čechách a na Slovensku
17353653_10210891943768868_3544856313769064016_n
Stíny Zóny

Zpustlým sadem postupovala výprava. Přední a zadní voj zajišťovali dobře ozbrojení stalkeři, veprostřed se pak vlekli očividně vyjukaní vědci v hazmatech s logem Kyjevské technické univerzity s velkými batohy plnými citlivých elektronických zařízení na zádech.

Prošli kolem velké budovy s propadlými stropy a vyvalenými zdmi, prokazatelně poškozené obrovskou tlakovou vlnou.

Blíže Epicentru byly stále zřetelnější stopy obrovského výbuchu, který napáchal rozsáhlé škody do vzdálenosti několika kilometrů, a následné tlakové vlny, která podle stáří ruin zdecimovala velkou část Zóny před zhruba pěti lety.

Jak se přibližovali k bývalé pozici Černobylské elektrárny, po které nyní nezbylo nic jiného, než velký kráter, rostla úroveň radiace až k mezním hodnotám snesitelným i pro jejich těžké protiradiační obleky.

Velitel vydal rozkaz k zastavení a vytvoření kruhové obrany kolem vědců, kteří začali rozkládat své měřící přístroje.

Nečeká je nic příjemného; dlouhá noc v divoké části Zóny. Ale mají svou misi, kterou musí dokončit.


Několik týdnů po prvním Blowoutu, který ukončil pětiletou nečinnost Zóny, se v ní objevila expedice stalkerů s několika vědci a zabrala si jako svojí hlavní bázi bunkr kousek od Kios… ehm, Hospody.

Zde vybudovali provizorní vědecké pracoviště, což je vzhledem k špatné dostupnosti Nebe pro mnoho stalkerů rozhodně plus. Ale kdo by potřeboval těžké vybavení v okolí hospody?

Podle motivů a znaků na některých kusech jejich vybavení je celá expedice iniciována Kyjevskou technickou univerzitou, ale kdo ví… Že by nakonec došlo ke sporu i na univerzitní úrovni a došlo k pozvednutí úrovně vědy v Nové Zóně?

Ke stalkerům se chovají celkem slušně, sem tam prý i někomu za pár zarjadů dohodí nějakou prácičku, ale většinu času tráví pobíháním po místech v Zóně, kam rozumný stalker ani nepáchne. Veteráni jim odhadují životnost zhruba na tři dny, ale uvidíme – třeba jim tahle parta zelenáčů ještě ukáže.