Oficiálne stránky organizácie LARPov v Čechách a na Slovensku
blowout
Verdikt – ročník 2.4
pondelok, máj 25th, 2020
Vážené stalkerstvo,
 
Vyhrožovali jsme sice termínem až za měsíc, nicméně už teď Vám můžeme říci, že letos  STALKER LARP nebude. Mrzí nás to minimálně stejně jako Vás, pro mě to třeba bude po dvanácti letech poprvé, kdy nebudu v létě na STALKERu, ale jednou jsme si řekli, že buď s plnou parádou a nebo nic, tak holt to bude to nic, protože:
 
  • Těžko říct, jak bude probíhat rozvolňování protiKoronárních opatření, ale v současném stavu, tedy rozestupy minimálně dva metry a jinak rouška, jsou pro tenhle LARP založený na atmosféře dost problematický. Což o to, v Zóně by to nějak šlo a Snorkové by dostali vidle, ale nějak si Vás nedokážu představit v těch letních parnech namačkaný při BJ v krytu, všichni v zapařenejch rouškách. Hospoda by se položila úplně a polovina z Vás díky absenci jakobypiva taky.

 

  • Bratia Slováci by prakticky nemohli dorazit (možnou účast potvrdili 2 hrdinové), protože papírově jim nikdo ve vycestování nebrání, ale po návratu do SR by museli do státní dvoutýdenní karantény. A pokud někteří z Vás namítnou, že by měli alespoň dva larpy v ceně jednoho, tak to máte sice pravdu, ale je nutno přihlédnout k faktu, že tuhle srandu organizuje vláda, navíc Slovenská a to už nadšení docela zchladí.

 

  • Asi 20% z Vás zbylých by taky nemohlo, protože jim zaměstnavatelé nařídili na dobu nejhorší COVID paniky dovolené, což efektivně zrušilo jejich na STALKERa tak pečlivě plánované volno.

 

  • Už nejsme punkovej larp kterej se dělá někde na mezi. Chceme to mít podchycený a přestože se nebojíme Corony ani Vaší soudnosti v dodržování vládních nařízení, bojíme se práskačů a udavačů kterých je v dnešních nelehkých dobách mnoho.

 

  • Zajištění hygienických požadavků by pro nás bylo nerealizovatelné – musely by se objednat Tojky a všeliké další vymoženosti a nejen, že to hnusně vypadá a ruší to atmosféru, když se to jede vyvážet, ale je to i zatraceně drahej špás. Když jsem to odhadem počítal, tak abychom splnili požadavky vlády, tak by to znamenalo pro každého z účastníků doplatek asi 1.200,-Kč, potvrzení od lékaře a minimálně 2x denně desinfikovat VŠECHNO. No úplně vidím jak ke všem těm srandám kolem organizace ještě před večerkou drhnem snorky Savem

 

  • O přesunutí akce na jiný termín ještě letos jsme ani neuvažovali. Jednak by se tím nevyřešil problém dovolených, ale především to takhle chtějí řešit skoro všechny ostatní zrušené akce, takže chtě nechtě bychom byli s někým v kolizi. Nehledě na fakt, že pro všechny účastníky by to znamenalo dovolenou navíc, někomu by se to nehodilo, protože ta má už rok naplánovanou svatbu nebo něco horšího a tak podobně.

 

  • Osobně jsem už dost starej na to, abych ještě půl roku nacházel v posteli koňský hlavy, který by mi tam nechali ti chudáci, který letos nemůžou, ačkoli neudělali nic špatně.

 

Doufám, že je Vám to jasný. Vymejšleli jsme všechno možný i nemožný, ale máme to rozdaný na betla, takže jestli nikdo z Vás nevlastní obrovskej soukromej areál, kam by se STALKER hodil, tak to nemá smysl řešit, protože to řešení nemá.
 
Teď se zamýšlíme nad možností udělat alespoň nějakou malinkou víkendovku, kde bychom se mohli potkat. Jestli to bude, tak bez návaznosti na příběh a bez detektorů, protože s tím vším je moc práce a stojí to peníze který nemáme. Spíš by to bylo pojato jako čekání na Andreje s grilovanou flaksou.
-> ale nic neslibujem!
 
Co se týče budoucnosti. Jasný je to, že Vás neojebeme o Vaše těžce vydřený Zarjady. Kdo má letošek zaplacený, tomu se to registrace automaticky přesouvá do dalšího roku. Přestože je jistě zatěžko stalkerskýmu paranoidnímu srdci něco vysvětlovat, i tak na Vás apeluji – nechtějte po nás vracet peníze. Papírování kolem toho je hromada a protože už jsme v přípravách něco na larp nakoupili, tak bychom ani nemohli vyplatit všechny. Berte to spíš tak, že jste všichni vzorní hráči, kteří konečně taky jednou mají včas zaplaceno a nemusí se pořád urgovat.
 
TL;DR: Datum STALKER LARPu se přesouvá na Červenec 2021.
 
Za organizaci
Prsnaj
Posted in Nezaradené