Oficiálne stránky organizácie LARPov v Čechách a na Slovensku
Outro
utorok, december 11th, 2018

Na stole v kanceláři ležela složka. Taková ta klasická, papírová. Desky byly značně opotřebované tím, jak jimi dokola někdo procházel. Nyní byla otevřená a po stole se válelo nezanedbatelné množství papírků a výstřižků.

„Zóna se opět rozšiřuje!“ křičel do světa jeden nápis, jemuž důvěru dodávalo několik razítek ukrajinské rozvědky a armádních sborů.
Zóna se opravdu plíživě posunula a roztáhla své hranice o pár metrů dál. Proč je pouhých pár metrů tak důležitých? Je to pár metrů, které v případě Emise mohou tvořit rozdíl mezi životem a smrtí.

„Hmmm……“

Zvuk nedopalku, končící svou životní pouť v značně přeplněném popelníku, byl jediným narušením ticha kanceláře.

Další z papírů obsahoval krátké oznámení, dekorované černým pruhem.

„S lítostí oznamujeme, že nás opustila milovaná dcera, snoubenka a armádní důstojník generál Katerina Tokareva. Její životní pouť skončila nedaleko Černobylu, když její vůz havaroval při návratu z rutinní bezpečností prohlídky vojenské oblasti zvané “Zóna”. Vojenský pohřeb bude vykonán ve čtvrtek, 25. června a bude vyznamenána Im Memoriam za zásluhy. Vzpomínáme.“

„Hmm……“ Pěstěné ruce vložily pár fotek, na kterých byla jasná zelená bedna, do skartovačky a zmáčkly tlačítko. Zvuk skartovačky narušil ticho…Škrtnutí zapalovače, plamínek a o chvilku později hořící plechový koš. Jeden si nemůže být nikdy dost jistý. „Tak aspoň že se bomba odvezla a že nikoho nenapadlo s tím dělat nějaké píčoviny.“ pomyslel si náš „podnikatel“ a povzdechl si. Poté si vzal poslední papírek. Zpráva, která mu dělala největší starosti a vrásky. Zpráva přímo ze Zóny, od jeho přítele. Tedy….spíše kolegy.

„Narušení noosféry stále probíhá. Renegát Vídar eliminován, bohužel jeho laboratoř byla kontaminována za hranici sanace. Situace v Zóně je nezměněná, bohužel panuje posun vpřed. Šance k replikaci Projektu zevnitř Zóny jsou skoro nulové, avšak nelze vyloučit vnější vlivy, ať už se jedná o Volkoff Industries či jiné korporace. Doporučený postup : sanace. Pro jistotu. Bráníme Most. Heimdall“

A pak k tomu jen ručně přípsano „Protokol Avignon . Schválen.“

I tyto dokumenty nakonec prošly skartací. V kanceláři na vrcholu jednoho moskevského věžáku nakonec zůstal jen plechový koš plný popela. Muž s krycím jménem Odin měl hodně práce. To je tak, když se věci nedělají pořádně. Na čase obeslat pár známých. Před těmi lety si myslel, že už má Zónu daleko za sebou a že už se do ní nikdy nevrátí. Jak moc se mýlil.

„Dne 10.září zasahoval hasičský sbor města Kyjev na kyjevské Národní universitě Tarase Ševčenka. Vzhledem k původu požáru – části univerzity, zabývající se radiační technikou a jadernou fyzikou – bylo  potřeba postupovat s nejvyšší opatrností. Žádný únik nebezpečných látek však nebyl evidován. Bohužel, v plamenech našlo smrt několik univerzitních pracovníků včetně administrativních a správních funkcí. Našemu deníku se nepodařilo zjistit příčinu selhání bezpečnostního systému. Čest jejich památce.“

 

Posted in Nezaradené