Oficiálne stránky organizácie LARPov v Čechách a na Slovensku
placeOfNoosphereInCosmicEvolutionLWholeo
Odborná studie o Zóně
streda, máj 23rd, 2018

„Už tomu začínáte rozumět?“ zeptal se podezřívavě doktor Ilja a zadýchaně se opřel o strom. „Hm,“ zabručel Igor a smazal si z hlavy posledních 20 minut žvástů z doktorovi pusy.
Ten pošahanec si Igora najal asi před dvěma týdny. Byl to vědec a chtěl se porozhlédnout po Zóně. Měl prachy, takže mu Igor celých čtrnáct dní dělal chůvu. Nebyla to práce lehká. Doktor měl vrozené postižení všech lidí s titulem – byl totální kopyto. Kdyby ho postavili na nekonečně rovnou plochu, najde jediný záhyb a zakopne o něj. První den v Zóně si šel jen odskočit do křoví a málem posral snorka. Igora utěšovalo jen to, že dnes už od něj bude mít pokoj. Právě ho totiž eskortoval pryč ze Zóny. Doktor posbíral data, která potřeboval, a teď už, chvála Bohu, potáhne doprdele.
„Je to naprostý průlom. Naše poznatky o fyzice a metafyzickém pojetí celé planety to otočilo o 180 stupňů,“ mumlal dál doktor a ztěžka stoupal do kopce. „Je samozřejmě otázkou, jestli se jedná o místní odchylku, nebo jestli bude možné takovou tendenci pozorovat globálně, ale tak systematický řetěz molekul a jejich mezostruktura je důkazem všeho, chápete to, Igore?“
„Více méně,“ zabručel žoldák a lehce do nadšeného starce strčil, aby nešlápl na minu.
„Vesmír má zřejmě snahu o jakousi centralizaci, o komplexní a systematické řetězce, bavíme se tady o teorii vědoucí biosféry, jak popisoval profesor James Lovelock ve své studii na Bernském institutu. Ironií je, že zdejší to považují za něco absolutně nepochopitelného, ale opak je pravdou! Existence těchto singularit je pro nás velmi reálná. Je to čistá fyzika! Dobrá, možná trochu biochemie a metafyziky, ale stejně!“
Igorovi něco nesedělo. Les byl tak nějak divně tichý. Pažba na pravém rameni mu dodávala trochu klidu, ale raději by už byl pryč.
„Všechny tři subjekty měly pozitivní reakci, dokonce se nám podařilo proniknout PSI zářením u jejich epicenter. Jinak, fascinuje mně místní lidová slovesnost a personifikace, nemluvě o charakteristickém nálepkování lidských pocitů jako “dobrý či zlý nebo hodný”. Jen to dokazuje vaši tristní neznalost struk….ááááááááááááááááá!!!!“
Výstřely osvítily tmavý les a doktor i Igor padli mrtví k zemi.

„Řek sem zajmout, píčo!“ vztekala se jedna postava v kukle.
„Já ti rozuměl sejmout, kámo,“ bránila se druhá.
„Cheeki breeki, mrdej na to, bráško, něco z nich stejně kápne,“ řekla třetí.
Banditi se začali prohrabávat věcmi padlých cestujících. Peníze, nějaké jídlo, nebylo to špatné.
„Mrkejte na to, hovada!“ zvolal jeden z nich, když otevřel doktorovu tašku. Byla plná popsaných papírů. Měření vedle měření, graf vedle grafu.
„To je všechno?“ divil se druhý.
„Jo, pak už jsou tam jenom nějaký cédéčka.“ Všichni se na chvíli zamysleli, k čemu odbornou studii o Zóně použít.
„Jdu srát,“ řekl ten třetí a čapl balík papírů plných vědeckých objevů. CD po cestě zahodil do lesa, k vědecké práci už osud tak shovívavý nebyl.

Posted in Nezaradené