Oficiálne stránky organizácie LARPov v Čechách a na Slovensku
IMG_6664
Reálie
streda, jún 28th, 2017

Abyste se líp orientovali ve hře, rozhodli jsme se sepsat krátký úvod do toho, jaká je situace v Zóně a vypíchnout pár bodů z historie, abyste se měli od čeho odrazit, ať už si budete tvořit postavy nebo jenom kecat u ohně o posledních událostech.

Nová Zóna

Exploze v jaderné elektrárně vyvolala tzv. Terminální Blowout, který zlikvidoval vše živé v Zóně. Zároveň se Zóna působením tohoto Blowoutu rozrostla o několik kilometrů všemi směry.

Následně na 3 roky utichla veškerá činnost Zóny. Zmizely anomálie, přestaly se objevovat nové artefakty a dokonce ani mutanta nikdo nezahlédl. Ze Zóny se stal obyčejný zapadlý kus země kdesi na Ukrajině.

Vše se změnilo na jaře v roce 2019, kdy proběhl k velkému překvapení všech místních další Blowout, objevily se opět některé anomálie a dokonce se pár šťastlivcům podařilo najít nové artefakty. Do Zóny se v očekávání bohatství (a ke značné nelibosti starousedlíků) opět začali hrnout stalkeři.

Velké pozitivum spočívalo i v tom, že zmizeli všichni mutanti, předpokládá se, že je usmažil Terminální Blowout.

Kde je náš kus Zóny?

Na akci se budeme pohybovat v kruhové výseči Zóny. Čím víc na jih půjdeme, tím více se budeme přibližovat k místu, kde dřív stávala Černobylská elektrárna a kde je po terminálním Blowoutu nyní pustina. Naopak směrem na sever ubývá anomálií a radiace. Přes bezpečnou oblast, kde má většina frakcí své báze a najdete tam i Hospodu, až se dostaneme k hranicím Zóny s okolním světem (které již nejsou součástí herního prostoru – cokoli je ve hře, dostalo se už do Zóny).

Armáda a pašování

Hranice Zóny jsou střeženy armádou a tak není jednoduché do Zóny cokoliv dostat, pokud nemáte ty správné kontakty na správných místech. Je jasné, že černý obchod jenom kvete. Ostatně cokoliv z toho, co právě v Zóně používáte, ať už to jsou kvéry, jídlo, počítače nebo jakékoliv jiné výrobky, dostalo se to do Zóny pokoutně přes vojenský Kordon.

Výhodou ale je, že se armáda jako taková do Zóny bojí – Radiace, nebezpečné anomálie a nasraní stalkeři z ní dělají pro vojáky dost nebezpečné místo k operátorování – kdo by nebyl nasraný, když nemálo stalkerů a pašeráků zařvalo v Kordonu, když je vojáci rozstříleli na kusy.

I tak je ale možné, že se v Zóně třeba vyskytne někdo, kdo se bude snažit ji přepažit a omezit transport z jedné části Zóny do druhé.

 

Posted in Nezaradené