Oficiálne stránky organizácie LARPov v Čechách a na Slovensku
IMG_6487
Romanov
utorok, marec 28th, 2017

Kužel baterky prořízl noční krajinu a zastavil se na polorozpadlém domu, jehož zadní trakt se táhl daleko do tmy. Po velkém blowoutu došlo k přesunu radiací a anomálií a najednou se našel průchod.
Týpek v hospodě nelhal, svoje zarjady si zasloužil. Ostatně, vrátí se mi. V Nebi za podobné věci dobře platí. A nejen oni – dnes je důležité vědět, kudy chodit Novou Zónou.
Trošku jsem se kysele ušklíbl, když kužel světla odhalil ceduli 3. DETAŠOVANÉ PRACOVIŠTĚ ARCHEOLOGICKÉHO INSTITUTU a pod ním jen nápis Objekt Cherenkov.
„Hmm, tady něco opravdu nesedí.“ Pomyslel jsem si, ale zvědavost mi nedala a mé boty za chvilku vrzaly na nánosu sutin. Detektor nervózně zapípal, ale stav radiace se dále nezhoršoval.
Překvapila mě členitost objektu. Mimoděk jsem si udělal křídou značku. Nejen pro sebe. Pro nás pro všechny.
Pomalu a tiše jsem postupoval temným koridorem a po každém kroku naslouchal. Zub času se na této budově těžce podepsal, ale nezdálo se, že by byla, jak se říká, vybílená až po střechu. Něco zde muselo zůstat.
Našel jsem to na konci chodby, ve sklepení. Papírová dokumentace se vlivem vlhka rozpadla a v technice se nevyznám. Na to jsou ale jiní, kteří rádi zaplatí. Setřel jsem prach a suť z beden. Nápisy a inventární čísla se však zachovaly a já hořel zvědavostí, na jaký krám jsem zase narazil.
Projekt Romanov 23/65c.
Hm. Tak to slyším poprvé. Dnes bude slušná výplata.

…a ve tmě na druhé straně místnosti se ze tmy vynořily dvě rudé oči…

Posted in Oznam, Roleplay